javahermarket

ماهی گلی - (دیسکاس(وبلاگ تخصصی ماهیان آکواریومی
 
 

(دیسکاس(وبلاگ تخصصی ماهیان آکواریومی

به دنیای زیر آب خوش آمدید.سکوت وآرامش بهترین هدیه این دنیا
 
ماهی گلی
ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٧ بهمن ۱۳۸٦  

سلام  

چون نزدیک عید هستیم به این مناسبت در مورد ماهی گلی می نویسم.

 

 ماهی گلی(ماهی قرمز,ماهی نوروز) 

 ماهی قرمز، از واریته های زیبای گلدفیش می باشد. این ماهی زیبا،براق و خوش رنگ است.معمولآ شب عید، تمام گلفروشی ها، آکواریومی ها و بعضی سوپر مارکت ها در تشت و آکواریوم هایی گلدفیش می ریزند.
از قدیم الایام ،شب عید در حوض،آب انبار و سطل وتنگ این ماهی نگهداری میشده است.در آن زمان، بخاطر اینکه رنگ قرمز این ماهی بیشتر دیده می شده است، این نام روی این ماهی
گذاشته شد و هنوز هم این ماهی با این نام خوانده می شود. جالب است بدانید که این ماهی در 3 نژاد مختلف یافت م یشود که عبارتند از:
گلدفیش معمولی
Gold fish
مراکشی سیاه،مور،بلک مور         
Black more       
اوراندای کاکل قرمز، رد هد
Red head
نژاد های بالا، در اندازه های متفاوت وجود دارند.

عمر:
این نوع ماهی معمولا می تواند تا 20سال نیز عمر کند ولی در خانه معمولآ بیشتر از 5سال زنده نمی ماند.برای رشد هرچه بهتر این ماهی، کلر آب را ازبین ببرید. اما نه با دارو یا نمک بلکه به نحوه ی زیر:
آب را در سماور بجوشانید انقدر که بخار از بادگیر بیرون بزند و بگذارید در دمای اتاق سرد شود. این دما
بهترین دما برای نگهداری ماهی است.یا روش بهتر که آب را به مدت 24 ساعت در یک گالن یا دبه نگه دارید. اما شرط دوم رشد هرچه بهتر ماهی این است که از غذاهای کافی در برنامه غذایی استفاده شود. این غذاها می تواند نان، غذای مخصوص یا علف باشد.
 اما غذای مخصوص از همه غذاهایی که به ماهی خود می دهید بهتر است. سعی کنید یک بچه گلد فیش را نگهداری کنید تا بزرگ شود. بچه گلدفیش ها قهوه ای سوخته بوده و به مرور زمان بزرگتر می شوند. انقدر که حتی دو دم یا سه دم بودن آنها نیز مشخص شود.    

  
تغذیه:
این ماهی همه چیز می خورد. علف،سبزی، پوست میگوی خشک و غذای پولکی.
غذای پولکی از هر غذایی برای این ماهی بهتر است. اگر بخواهید  بزرگ شدن ماهی های کوچک خود را به چشم ببینید، از پولکی استفاده کنید. بهتر است دو وعده در روز، برای غذادهی به ماهی های خود در نظر بگیرید.

تکثیر:
برای تکثیر شما به یک جفت ماهی بالغ در حدود 10سانتی متر احتیاج دارید. ابتدا مطمئن شوید که
نر وماده اند.(تشخیص خیلی سخت است.) بعد شما به یک آکواریوم کوچک با دو یا چند گیاه مصنوعی با برگ های متراکم نیاز دارید.  وقتی که ماهی ماده تخم هایش را میان برگ های گیاه ریخت، هردو ماهی را خارج کنید و بچه ها غذا بدهید تا بزرگ شوند.
 

 

  واما نظر یک متخصص محیط زیست درموردماهی گلی: 

دکتر مهرناز عطری ـ متخصص محیط زیست فرهنگی ـ درموردماهی گلی گفت: متأسفانه مردم ، هرساله باعث مرگ چندین میلیون ماهی گلی می شوند.
وی افزود: ماهی های قرمز براساس ساختار زیستی شان نباید درآب تمیز زندگی کنند، بلکه درآب آنان باید لجن وجودداشته باشد و آنان از تخم حشرات استفاده می کنند و تخم حشرات در آبهای کثیف موجوداست.تنگ های کوچک جای مناسبی برای نگهداری ماهی های قرمزنیست. عده ای برای تغذیه ماهی قرمزشان اقدام به خریدن غذای ماهی می کنند، ولی ازآنجا که غذای زیادی درآب ماهی می ریزند، باعث می شوند تا ماهی بترکد و جان بسپارد.ماهی قرمز باید به صورت طبیعی از آفتاب استفاده کند ولی در زندگی آپارتمانی این مقدور نیست و دسته ای از مردم هم که تنگ ماهی شان را درمقابل آفتاب قرارمی دهند، باعث سوختن ماهی می شوند.
وی گفت: مردم بدون اینکه خودبخواهند و یاخبرداشته باشند هرساله ماهی قرمز را که موجودی لطیف،ظریف، زیبا و بی آزاراست، زجر و شکنجه می دهند. مردم نمی دانند که ماهی قرمز براثر ضربه هرچند کوچک به تنگ و یا صدای تولیدشده در محیط بشدت می ترسد و سکته می کند. مردم نمی دانند ماهی قرمزی که می خرند اکثراً دردست خریداران به علت اینکه به صورت فشرده درمعرض فروش قرارمی گیرند، سکته کرده است و ماهی چندهفته بعد از اینکه سکته کرد، تدریجاً به صورت دردناکی می میرد و خریدار دراصل به آنان ماهی مرده می فروشد.
دکتر عطری گفت: علت اینکه از قدیم مردم ماهی قرمز در خانه ها نگه می داشتند این بود که ماهی های قرمز تخم حشرات را می خوردند و چون در قدیم خانه ها وسیع و حوض های بزرگ وجودداشت، مردم درآب راکد حوض چندین ماهی قرمز نگهداری می کردند و این ماهی ها تولیدمثل می کردند و هنگام عیدنوروز برای زیبایی سفره هفت سین و شگون داشتن ماهی، یکی از آنان را برای چنددقیقه در تنگ بلورین قرارداده و بعد بلافاصله به حوض برمی گرداندند. اما مردم ما که اکنون زندگی آپارتمان نشینی دارند، هنوز سنت های ماهی قرمز را زنده نگه داشته اند و این درحالی است که ماهی های مرده قرمز سر سفره های هفت سین خوددارند.
وی گفت: بطورکلی ماهی قرمز در تابستان و زمستان باید در هوای آزادباشد و گرمای آپارتمان ها باعث مرگ زودرس ماهی قرمز و عقیم شدن آن می شود. اگر دقت کنید می بینید ماهی های قرمزشما در تنگ ها و آکواریوم ها یا ته تنگ هستند و یا روی آب بی حرکت اند. آنان لاغرند و یا بدن شان ورم دارد و بعد از مدتی به بیماری مبتلا می شوند، بدنشان کمرنگ می شود و به انواع عفونت های باکتریال مبتلا می شوند که این خود برای اطفال زیان آور و قابل سرایت است.
وی گفت: در اثر زندگی ماهی قرمز در آپارتمان و تنگ ها آنان به کرم لنگر یا آنکور مبتلا می شوند این کرم ها خون ماهی قرمز را می خورند و در بدن ماهی تولیدزخم می کنند. شاید دیده باشید گاهی ماهی ها به سرعت دهان خود را بازوبسته کرده و یا به سرعت حرکت کرده و خود را به تنگ می مالند. گاهی هم بیماری کف در ماهی ها به وجودمی آید و چیزی کف مانند روی بدن آنان را می پوشاند.
وی گفت: درتمام این بیماری ها که در هنگام سال نو ما به ماهی ها انتقال می دهیم، گناهکار هستیم. ای کاش مردم هنگامی که سرسفره هفت سین خوشحال و شادهستند و به هم عیدی می دهند نگاهی دقیق و عمیق به تنگ کوچک ماهی قرمزی می انداختند که به سختی از دست آنان در زجر و عذاب است، ماهی قرمزی که در درد متشنج است، ماهی قرمزی که به جای
۱۲ تا ۲۰ سال زندگی تنها مدت کوتاهی دردست ما زندگی می کند. ما که به دنبال تحول قلب هایمان هستیم.
وی درپایان آرزوکرد مردم امسال با نخریدن ماهی قرمز و رحم کردن به این موجودزیبا و ظریف در قلب ها و ابصارشان تحول ایجادکنند.

حق نگه دارتان