javahermarket

شیر ماهی - (دیسکاس(وبلاگ تخصصی ماهیان آکواریومی
 
 

(دیسکاس(وبلاگ تخصصی ماهیان آکواریومی

به دنیای زیر آب خوش آمدید.سکوت وآرامش بهترین هدیه این دنیا
 
شیر ماهی
ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ اردیبهشت ۱۳۸٧  

سلام

ماهی آب شور. 

شیر ماهی Lion fish


زمانی که شیرماهی حالت تهاجمی اش را به شما نشان می دهد، مطمئن باشید که تظاهر نمی کند.شیرماهی که همچنین به نام های بوقلمون ماهی - اژدها ماهی - عقرب ماهی (و در ایران به نام خروس ماهی) شناخته شده به خاطر باله ها و زائده های تیز ضربت زننده اش به شهرت رسیده است.
این زائده های تیز زهردار هستند، بنابراین این ماهی باید با توجه و احتیاط خاصی لمس شود.
بدنش با نوارها و خطوط عمودی (قرمز-آجری) تیره پوشیده شده و اولین برآمدگی باله پشتی اش با علائم روشن و تیره طراحی شده اند.
وضعیت تانک:
این ماهی به خاطر اندازه و خصلت تهاجمی اش باید در یک آکواریوم بزرگ نگهداری شود. سایز بزرگ آن برای رشد خوب به یک تانک 75 گالنی (283 لیتری) یا بیشتر نیاز دارد.
نمونه های مختلف، ممکن است با هم نگهداری شوند. باید برای آنها آکواریومی در نظر بگیرید که جادار باشد و در آن فضای زیادی برای هر ماهی در نظر گرفته شده باشد.
در آکواریوم از نور مناسب و کافی استفاده کنید.
تغذیه:
این مطلب بر کسی پوشیده نیست که شیر ماهی خصلتی حریص و تهاجمی دارد، بنابراین به طور ثابت و همیشگی نیاز به غذای زنده دارد. دل گاو بی معطلی از طرف این ماهی پذیرفته می شود. در عین حال غذاهای مورد علاقه اش شامل ماهی زنده - گوشت ماهی - میگو و خیلی از انواع کرم هاست. در زمان شکار، شیرماهی طعمه خود را در یک گوشه گیر انداخته آنگاه قربانی اش را از پای در می آورد.
وضعیت شیمیایی آب:
پیشنهاد می شود این ماهی را در آبی با غلظت نمک 027/1 نگهداری کنید و حرارت آن هم بین 75 تا 79 درجه فارنهایت باشد.
تولید مثل:
تولید مثل موفقی از انواع این ماهی در اسارت گزارش نشده است.