سیلور دالر

 سلام

امروز در مورد یه ماهی گیاهخوار می نویسم.

سیلور دالر:
(silver daler)
ماهی صلح طلبی است و اگر چه گیاه خوار است ولی از خانوادهپیراناها می باشند.آنها میتوانند برای10سال و یا بیشتر زندگی کنند و نیاز دارند تا به صورت گروهی در گروههایحداقل6-3 تایینگهداری شوند.سیلوردالری که به تنهایی نگه داشته شود دچار شوک و استرس خواهدشد وممکن است بسیار زودبمیرد) البته امکانهم دارد که زنده بماند ولی بهتر است حداقل3عدد داشته باشیم) این ماهی تا 15-20 سانتیمتر بزرگ می شود که باتوجه به فرم دایره ای بدنش نسبتاً بزرگ بنظر میرسد.این ماهیها در آکواریم های درازتر بهتر نگهداری میشوند زیرا باالگوهای طبیعی و محل زندگی آنها مطابقت دارد.

ماهیانبسیار صلح جویی هستند و اگر یکی ازگروه آنهامریض شوند باید فوراً به آکواریم دیگریمنتقل شوند زیرا ممکن است هم گروههای دیگر به آنها حمله کنند.سیلور دالرها همزیستی خوبی باسیلورشارک و انواع شارک ها ، گورامی ها و ...دارند.

16geph5.jpg

عمدتاً نرها بزرگتر از ماده هاهستند و باله های مخرجی نرها درازتر و نوک تیز است.بدلیل آنکه گیاه خوار هستندهرگیاهی را که شما در تانکتان نگهداری میکنید خواهند خورد. البته میتوانید از گیاهانپلاستیکی در صورت علاقمند بودن برای تزئین آکواریم استفاده کنیدهمچنین میتوانیدازروش زیر که بسیار هم عملی است استفاده کنید بدین صورت که میتوانید از گیاهانی مانندکریپتون و...که مزهی تلخی دارند استفاده کنید.روشنایی اندک و آکواریمی که ته آن نسبتاً تاریک است برای این ماهیبسیار مناسب است.گونه های مختلفی از این ماهی که دارای خط یا نقطه روی بدن هستند وجوددارد که بعضی اوقات با پیرانا ها اشتباه گرفته می شود.

3008soj.jpg

تخم ریزی آنها معمولاً در ساعاتاولیه صبح و صبح بین گیاهان کف انجام می شود.ماده ها نزیک کف آکواریم تخمریزی میکنند و سپس آنها به ته آکواریم می افتند بچه ها تقریباً در مدت سه روز ازتخم ها بیرون می آیند وضرورتی در جداکردن والدین از بچه ها وجود ندارد دمای آب بایدبین 25 تا 28 و pH آن نیزحدود 6الی7 باشدهمچنین سختی آب باید کمتراز10 درجهباشد.سیلور دالرهامی توانند بیش از2000 تخم بگذارند.

53.gifحق نگه دارتان53.gif

/ 20 نظر / 179 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر

ببین یونس چکار کردی؟؟؟ آخه این تآیید نظرات چیه عزیز من؟ الآن من تعداد گل ها از دستم در رفت کی میخواد درستش کنه[ناراحت][قهر]

نیلوفر

[گل][گل][گل][گل][لبخند][لبخند][لبخند]

najme

سلام.[لبخند] خب ما هم دیگه شوخی نمیکنیم![سوال] اینکه مشکلی نیست.[سبز]

محمدرضا دوست داشتنی

سلام (¯`V´¯) `*.¸.*´ ¸.•´¸.•*¨) ¸.•*¨) (¸.•´ (¸.•´ .•´ ¸¸.•¨¯`• _____****__________**** ___***____***____***__ *** __***________****_______*** _***__________**_________*** _***______من آپ کردم دوباره __*** _***_____________________*** __***_______بیا بدو _______*** ___***_________________*** ____***___________ __*** ______***____ ______ _*** ________***_______*** __________***___*** ____________***** _____________*** _____****__________**** ___***____***____***__ *** __***________****_______*** _***__________**_________*** _***______من آپ کردم دوباره __*** _***_____________________*** __***_______ بدو بیا _______*** ___***_________________*** ____***___________ __*** ______***____ ______ _*** ________***_______*** __________***___*** ____________***** _____________*** _____****__________**** ___***____***____***__ *** __***________****_______*** _***__________**_________*** _